Na pomoc zamarzającym rurom – elektryczne przewody grzejne

Na pomoc zamarzającym rurom – elektryczne przewody grzejne

Elektryczne przewody grzejne dla zamarzających rur
Odwodnienia liniowe, czyli posesja bez kałuż Jak wybrać

Odwodnienia liniowe, czyli posesja bez kałuż

Co warto wiedzieć o odwodnieniach liniowych.
Przegląd orynnowania przed zimą

Przegląd orynnowania przed zimą

System rynnowy, jak każdy inny w domu, wymaga regularnych przeglądów. Zagwarantują one sprawne odprowadzanie wody, uchronią rynny przed zerwaniem, a ściany przed zalewaniem wodą opadową lub roztopową. Rynny są szczególnie narażone na uszkodzenia zimą, dlatego już jesienią warto sprawdzić ich stan i dokonać drobnych napraw.
Drewniana podbitka dachowa

Drewniana podbitka dachowa

Podbitka dachowa to estetyczne wykończenie okapu dachu czy zadaszenia tarasu. Osłania elementy konstrukcyjne i chroni dach przed uszkodzeniami powodowanymi m.in. przez zwierzęta. Jednym z materiałów wykorzystywanych do wykonania podbitki dachowej jest drewno. Co warto wiedzieć o drewnianym podbiciu dachu?
Remont pokrycia dachowego Jak wykonać

Remont pokrycia dachowego

Wymiana pokrycia dachowego to niełatwe zadanie i bardzo duży koszt. Nie zawsze też jest konieczna. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, wysokiej jakości środków do renowacji, generalnego remontu dachu często da się uniknąć.
Izolacja dachów skośnych

Izolacja dachów skośnych

Aby dach funkcjonował jak trzeba, nie przeciekał i nie przepuszczał na zewnątrz ciepła wytworzonego w domu, konieczna jest poprawna jego izolacja. Dowiedz się, czym izolować dachy i jak powinno to przebiegać. Poznaj zasady hydroizolacji i termoizolacji dachów skośnych.
Modele i rodzaje dachów (13/53)

Modele i rodzaje dachów (13/53)

Zadaniem dachu jest ochrona domu i jego mieszkańców przed warunkami zewnętrznymi. Nasi eksperci przybliżą Ci różnice pomiędzy rodzajami dachów oraz powiedzą co zrobić i czego nie zrobić by sprawdzały się one w sytuacjach zgodnych z ich przeznaczeniem.
Blachodachówka (14/53)

Blachodachówka (14/53)

Blachodachówka to wykonane ze stali poktycie dachowe charakteryzujące się niewielką wagą. Układa się ją drewnianych łatach bądź samonośnych panelach z wbudowanymi wzmocnieniami.
Dachówka cementowa i ceramiczna (15/53)

Dachówka cementowa i ceramiczna (15/53)

Dachówka ceramiczna czy cementowa to klasyczny materiał do krycia dachu. Nadaje dachom bardzo ładny wygląd, aczkolwiek ze względu na swoją masę, jej położenie możliwe jest tylko w przsypadku, gdy konstrukcja dachu jest odpowiednio wykonana. Ten film podpowie Ci czym się kierować przy wyborze tego pokrycia dachowego.
Gonty i rynny (16/53)

Gonty i rynny (16/53)

Gonty papowe to niedroga i łatwa w ułożeniu alternatywa dla klasycznych pokryć dachowych. Są lekkie i wytrzymałe, a producenci dają na nie przeważnie wieloletnią gwarancję. Przedstawiamy również rynny plastikowe, które są lekkie i niezwykle łatwe w montażu.
Pokrycie dachowe z płyt komorowych z poliestru Jak wykonać

Pokrycie dachowe z płyt komorowych z poliestru

Rozwiązanie na niedrogie zadaszenie nad tarasem, schodami lub altaną ogrodową.
Montaż rynien z PVC Jak wykonać

Montaż rynien z PVC

Elementy systemu rynnowego oraz sposoby ich montażu.
Układanie dachówek bitumicznych Jak wykonać

Układanie dachówek bitumicznych

Zobacz jak ułożyć dachówki bitumiczne, żeby zabezpieczenie dachu przed deszczem było trwałe.
Pokrycie dachowe z płyt bitumicznych Jak wykonać

Pokrycie dachowe z płyt bitumicznych

Szybki i łatwy sposób na wykonanie pokrycia dachu.