Znajdź sklep w Twojej okolicy
    Ustal moją lokalizację
    LUB
    Wybierz
  • Twoje konto
  • Zarejestruj się
  • Zaloguj się

15 września odbieramy elektrośmieci

Leroy Merlin przyłącza się do akcji Sprzątanie Świata 2012. Dziewięć sklepów w siedmiu miastach w Polsce będzie miejscem zbiórki zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych. Zbiórka została zorganizowana wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia, organizatorem akcji Sprzątanie Świata oraz Stena Recycling.

 

Zużyty sprzęt odbierać będą sklepy zlokalizowane w Bydgoszczy, Gdańsku, Łodzi, Swarzędzu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. W nagrodę za dostarczony sprzęt rozdawane będą sadzonki roślin oraz ekogadżety. Punty zbiórki przyjmować będą zarówno małe AGD i RTV, np.: telewizory, mikrofalówki, tostery, suszarki, czy zabawki, jak i sprzęt wielkogabarytowy, np. pralki i lodówki. Przyjmowane będą również baterie oraz świetlówki.
 
Leroy Merlin weźmie udział w akcji po raz drugi, ale zaangażowanie sieci w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest znacznie większe. Każdego roku Leroy Merlin kilkakrotnie organizuje zbiórki ZSEE, a działanie te podejmowane są w ramach realizacji Zrównoważonego Rozwoju. Najbliższa zbiórka pt. „Recykling daje owoce” odbędzie się 22 września. W 2011 r. masa zebranych elektroodpadów w Leroy Merlin wyniosła 142 tony.  
 
Adresy sklepów Leroy Merlin, które 15 września będą odbierać elektrośmieci: 
Bydgoszcz, ul. Rejewskiego 5
Gdańsk, Al. Grunwaldzka 309
Łódź, ul.Pabianicka 245
Swarzędz, ul. Poznańska 4
Szczecin, ul. Golisza 10 H
Szczecin, ul. Struga 31
Warszawa, ul. Malborska 35
Warszawa , Al. Jerozolimskie 244
Wrocław, Al. Karkonoska 85